Jak wyregulować zawiasy - fronty meblowe?

 regulacja zawiasów meblowych anzys

Jednym z głównych powodów opadania drzwi - frontów meblowych są:

  • zawiasy były regulowane na pustych szafkach zwłaszcza szafki o dużej szerokości powyżej 45 cm, gdy zostaną załadowane jakąś ciężką zawartością, wtedy również może nam się zmienić delikatnie kąt korpusu, co objawia się przesunięciem osi drzwi, i efektem opadających drzwiczek.
  • nierówna powierzchnia na której stoi mebel drewniany (w pierwszej kolejności wypoziomować mebel!)
  • rozregulowanie zawiasu podczas długiej eksploatacji.

 

KROK PIERWSZY – opadnięte drzwi:

opadnięty front meblowy regulacja zawiasów meblowych anzys

 

Zamknij szafkę i przyjrzyj się dokładnie w jakiej pozycji są drzwiczki w stosunku do korpusu szafki, sprawdzając odległość dolnej krawędzi frontu od brzegu szafki góra/dół. Jeśli przyjrzysz się uważnie zobaczysz że śruby mocujące zawias przechodzą przez eliptyczne otwory które pozostawiają możliwość regulacji naszych zawiasów w pionie. Poluzuj wkręty przy wszystkich zawiasach na jakich są zawieszone drzwiczki, ustaw je we właściwej pozycji i ponownie dokręć. Czasami wymagane jest przekręcenie w ogóle prowadnika(równolegle w górę lub dół), gdy brak jest już regulacji w dotychczasowej pozycji.  

KROK DRUGI – za duża przerwa między frontami


szpara pomiędzy drzwiami meblowymi anzys
regulacja zawiasów meblowych anzys

  

Środkowa śruba pozwoli na regulację w płaszczyźnie poziomej wkręcając i wykręcając przesuwasz wybrany koniec frontu w lewo lub w prawo, co w efekcie reguluje przerwę pomiędzy frontami. Należy wszystkie zawiasy odpowiednio wyregulować.

 

 KROK TRZECI – nierówna przerwa, pochylony front

pochylony front regulacja zawiasa anzys

Podobnie jak w drugim kroku regulujesz środkową śrubą wkręcając i wykręcając przesuwasz wybrany koniec frontu w lewo lub w prawo co podnosi lub opuszcza front na styku z sąsiadującym frontem. Istotą jest by zawias (gdzie fronty są bliżej siebie) wskazaną śrubkę odkręcić , a w miejscu gdzie fronty drzwi są dalej od siebie - dokręcić.

 

KROK CZWARTY – szpara między frontem, a korpusem szafki

szpara miedzy frontem a korpusem anzys regulacja zawiasów meblowych anzys

 

Regulacja szpary pomiędzy frontem a korpusem, sprawdzamy czy jest równa i poprawiamy w razie potrzeby zachowując te same proporcje dla wszystkich drzwiczek w meblach. Cofnięcie do tyłu powoduje zmniejszenie szpary, a wysuniecie do przodu zwiększa ją. Regulacji należy dokonać na pełnym otwarciu szafki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl