Wybierz temat

Wady mebli z drewna litego - niejednorodność drewna

0

Różnice w słojach i odcieniach drewna litego podkreślają naturalny charakter wyrobu i w żaden sposób nie stanowią wady jakościowej.  

Komoda sosnowa wystawiona na działanie promieniu słonecznych UV Drewno jest materiałem naturalnym, stąd nieuniknione jest występowanie drobnych nieregularności w jego strukturze, czy różnic w odcieniu drewna. Niejednolita faktura powierzchni mebla nie jest wadą produktu - świadczy o tym, że meble wykonano z prawdziwego naturalnego materiału, który jest unikalny i niepowtarzalny. A specyfika mebli wykonanych z drewna wynika z podatności tego materiału na różne czynniki atmosferyczne (wilgotność, nasłonecznienie, różnice temperatur), które mogą powodować niewielkie zmiany w kształcie i wymiarach.

 

Zachodzące w trakcie eksploatacji mebli drewnianych zmiany, są wynikiem naturalnych procesów. Aby zmiany te nie doprowadziły do powstania uszkodzeń należy unikać kontaktu mebla z wilgocią oraz działaniem wysokiej temperatury. Należy także chronić mebel z drewna litego przed bezpośrednim, długotrwałym działaniem promieni słonecznych, które mogą spowodować odbarwienia na jego powierzchni. Zaleca się w szczególności w przypadku mebli bezbarwnych, aby w początkowym okresie użytkowania elementy mebli pozostały nie eksponowane na działanie nadmiernego działania promieni słonecznych. Ważne jest także, aby mebel był używany w warunkach w miarę stabilnego poziomu wilgotności powietrza i temperatury.

 

Wady te nie podlegają odpowiedzialności producenta mebli.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl